Bu makale
film ile ilgili.
kitap ve kayıt ,
kısa hikâye veya
evren içi Endor Savaşı makalesini arıyor olabilirsiniz.
Gördüğünüz versiyon sayfanın tamamlanmış hâli değil veya gereğinden kısa. Eğer bu şablon uzun süredir sayfadaysa veya sayfanın genişletilmesini istiyorsanız tartışma sayfasına not bırakınız.
Ewoks: The Battle for Endor , George Lucas 'ın hikâyesi üzerine Jim ve Ken Wheat tarafından yazılan ve yönetilen 1985 yapımı bir televizyon filmidir . Arkadaşları Noa , Wicket ve diğer Ewoklarla birlikte bir grup Yağmacılar 'la yüzleşen Cindel 'ı konu alıyor. Film, 1984 yapımı Caravan of Courage: An Ewok Adventure ' ın devamı.
Jenerik [ ]
Türe göre
Oyuncular
İsmi geçmeyen oyuncular
Ekip
İsmi geçmeyen ekip
Özel teşekkürler
Oyuncular
Wilford Brimley — Noa [1]
Warwick Davis — Wicket [1]
Aubree Miller — Cindel [1]
Siân Phillips — Charal [1]
Carel Struycken — Terak [1]
Niki Botelho — Teek [1]
Paul Gleason — Jeremitt [1]
Eric Walker — Mace [1]
Marianne Horine — Young Witch[1]
Daniel Frishman — Deej [1]
Tony Cox — Willy [1]
Pam Grizz — Shodu [1]
Roger Johnson — Lieutenant [1]
Michael Pritchard — Card Player #1[1]
Johnny Weissmuller Jr — Card Player #2[1]
Ewoks — Dawn Abbey , Anthony Bagnarol , Mary Henning , Bethany Jewett , Michael Lipsky , Steve Morgan , Matthew Roloff , Irving Scible Jr and Judi Weaver [1]
Marauders — Malumba Anderson , Tom Calabrese , Scott Cooper , Scott Cowan , Dan Cunningham , Charles Davis , Mike Dito , Scott Ferry , Michael Franti , Andre Keys , Jerry Keys , Fred Martin , Brendan Reitz , Peter Reitz , Marques Strane , Peter Thiebeaux , and Bill Tilman [1]
Stunts — Dick Durock , George Wilbur , Bill McIntosh , Mark McNamara , Anthony Schmidt , Kevin Thompson , Margarita Fernandez , Debbie Lee Carrington , Jimmy Briscoe and Bianca Rose [1]
Voice Characterizations — Darryl Henriques , Sydney Walker , Kevin Pollak , Ken Grantham , Mark Dodson and Rick Cimino [1]
Ekip
Production Designer — Joe Johnston [1]
Assistant Production Designer — Harley Jessup [1]
Art Director — William George [1]
Director of Photography — Isidore Mankofsky A.S.C.[1]
Associate Producer — Ian Bryce [1]
Editor — Eric Jenkins [1]
Music — Peter Bernstein [1]
Executive Producer — George Lucas [1]
Screenplay by — Ken & Jim Wheat [1]
Story by — George Lucas[1]
Produced by — Thomas G. Smith [1]
Directed by — Jim & Ken Wheat[1]
Production Manager — Frank Simeone [1]
First Assistant Director — Todd Allan [1]
Second Assistant Director — Annie Berardini [1]
Camera Operator — Kim Marks [1]
First Assistant Camera — Malcolm Brown [1]
Second Assistant Camera — Randolph Johnson and David Hanks [1]
Gaffer — David Jarrell [1]
Best Boy — Bill Pelkey [1]
Electricians — Stephen Gardner , Brad Jerrell , and Robert Powell [1]
Key Grip — David Childers [1]
Second Grip — Steve Cardellini [1]
Dolly Grip — Leo Loverro [1]
Grips — Clark Garland and Joe Fulmer [1]
Still Photographer — Barbara Lakin [1]
Sound Mixer — Agamemnon Andrianos [1]
Boom Man — Patrick Moriarty [1]
Costume Supervisor — Michael Becker [1]
Costumers — Cathleen Edwards , Annie Polland , Barbara Kassal and Jill Maley [1]
Makeup — Karen Bradley [1]
Hair — Marietta Engelbrecht [1]
Script Supervisor — Sharron Reynolds [1]
Property Master — Clarence Walker III [1]
Assistant Props — Chuck Wiley and George Mauricio [1]
Craft Service — Pat Pending [1]
Stunt Coordinator — Mike Cassidy [1]
Choreographer — Wendy Rogers [1]
Special Stage Effects Supervisor — John McLeod [1]
Effects Best Boy — Charles Ray [1]
Effects Men — Danny Colangelo , Robert Finley, Jr. , J. Michael Speakman and Thaine Morris [1]
Set Construction Coordinator — Edward Raymond [1]
Set Construction Foreman — William Barr [1]
Set Construction — Carl Assmus , Craig Mohagen , I. J. Van Perre , John Lister , Jeff Mann , and Randall Reid [1]
Lead Painter — Dale Haugo [1]
Scenic Artists — Charley Campbell and Claudia Mullaly [1]
Set Dresser — Barbara Affonso [1]
Greensmen Supervisor — Robert Mooney [1]
Greensman — Jim Burke [1]
Production Coordinator — Susie Harrod [1]
Production Accountant — Gail Waldron [1]
Production Assistants — Laurie Cooke , Tom Chamberlin , Mark Miller , David Brown , Leslie Dicker , Steven Smith and Ethan Jenkins [1]
Storyboard Illustrator — Paul Chadwick [1]
Studio Teacher — Adria Later [1]
Second Unit :
Director — Joe Johnston [1]
Director of Photography — Stephen Lighthill [1]
Production Manager — Patricia Blau [1]
First Assistant Camera — Anthony Heindel [1]
Second Assistant Camera — Barbara Kloeppel [1]
Gaffer — Pat Fitzsimmons [1]
Best Boy — Joseph Crowley [1]
Key Grip — Dennis Pope [1]
Grip — Greg Childers [1]
Production Assistants — Glen Bradley and Joy Rotondi [1]
Miniature Photography by — Rick Fighter [1]
Additional Photography by — Robert Ebinger, Jr. [1]
Grip — Frank Strzalkowski [1]
Associate Picture Editor — Julie Roman [1]
Assistant Picture Editors — Susan Grover and Carlyn Montes de Oca [1]
Apprentice Picture Editor — David Bergad [1]
Sound Design — Randy Thom [1]
Supervising Sound Editor — Gloria Borders [1]
Re-recording Mixers — Randy Thom and Tom Johnson [1]
Sound Editors — John Benson , Mary Helen Leaseman , Pat Jackson , Sandina Bailo-Lape , Marilyn McCoppen , Diana Pellegrini and Karen Spangenberg [1]
Assistant Sound Editors — Gloria D'Alessandro , Karen Harding , John Morris , Jeane Putman , Brenda Sowa , John Watson , and Jeff Watts [1]
Ewok & Marauder Languages — Mari Mine-Rutka [1]
Foley Performer — Dennie Thorpe [1]
Audio Engineers — Howie Hammerman , Brian Kelly , Cindy Lowney , and Tim McGovern [1]
Audio Technicians — V. Bryce , S. Chandler , G. Hedgepath , G. Rydstrom , J. Schelter , D. Slusser and G. Smith [1]
Post-Production Coordinators — Cate Coombs , John Davidson and Susan Leahy [1]
Orchestrations by — Chris Palmer [1]
Supervising Music Editor — Kathy Durning & Segue Music[1]
Video — Steven Schwartz [1]
Görünümler [ ]
Bu liste henüz tamamen çevrilmemiş. Sithpedi'ye katkıda bulunmak için sıralanan terimleri Türkçeye çevirebilirsin.
Türe göre
Karakterler
Noa Briqualon (İlk görünüm)
Charal (İlk görünüm)
Teek (İlk görünüm)
Terak (İlk görünüm)
Catarine Towani
Cindel Towani
Jeremitt Towani
Mace Towani
Unidentified black-mustachioed Sanyassan (İlk görünüm)
Unidentified eyepatched Sanyassan (İlk görünüm)
Unidentified Sanyassan goon (İlk görünüm)
Unidentified Sanyassan prison warden (İlk görünüm)
Warrick family
Deej Warrick
Shodu Warrick
Weechee Warrick
Wicket Wystri Warrick
Widdle Warrick
Salak Weet (İlk görünüm) (skeleton)
Yavid (İlk görünüm)
Yaratıklar
Bird (İlk görünüm)
Blurrg (İlk görünüm)
Condor dragon (İlk görünüm)
Horse
Olaylar
Battle of Endor (Ewok–Sanyassan conflict) (İlk görünüm)
Raid on Bright Tree Village (İlk görünüm)
Konumlar
Ibleam
Endor
Forest moon of Endor
Bright Tree Village
Dragon's Spine (İlk görünüm)
Noa Briqualon's hut (İlk görünüm)
Terak's Keep (İlk görünüm)
Organizasyon ve ünvanlar
Sanyassan Marauders (İlk görünüm)
Nightsisters (Retcon )
Duyarlı türler
Abyssin
Ewok
Human
Sanyassan (İlk görünüm)
Teek (İlk görünüm)
Taşıt ve gemiler
Cart
Noa Briqualon's starship (İlk görünüm)
Skin glider
Towani family star cruiser
Silah ve teknolojiler
Ascension gun
Blaster
Grappling hook
Sling
Thermal detonator
Muhtelif
Abyssin ornament
Bridle
Foodstuff
My Star
Talisman of the Raven (İlk görünüm)
Water
Kaynaklar [ ]
Notlar ve referanslar [ ]
Dış bağlantılar [ ]
[[Kategori:Legends televizyon filmleri